Ana sayfa Annelik Elsanatları Haberler Magazin Dünya Magazin Türkiye Moda Ressamlar Seramik Tiyatro Sinema Yazılar Yemekler
Sitene Ekle: 
Sponsor bağlantılar

 

Sebzeli Fırın Köftesi Tarifi

Tarifin kaynağı: http://otabakbitecek.blogspot.com/

Sebzeli Fırın Köftesi

Malzemeler:
200 gr kıyma
1 adet soğan
1 adet kabak
1 adet havuç
1 çay bardağı kaşar rendesi
2 çay kaşığı karbonat
2 dilim ekmek (Süt ile ıslatılacak)
Tuz, kimyon, kekik,karabiber
3 diş sarımsak

Sponsor bağlantılar

Yapılışı

Ekmeği süt ile ıslatıp ezdikten sonra geriye kalan malzemeleri ekleyip yoğurun.
Kıymadan köfte büyüklüğünden biraz ufak parçalar koparın, yuvarlayıp misket haline getirin
Yağlı kağıt serdiğiniz tepsiye köfteleri dizin
Önceden ısıttığınız 180 derecedeki fırında pişirin
Çocuğunuzun sevdiği besinlerle birlikte servis edin ve çocuğunuz yerken keyfini çıkarın.
Sebzeli Fırın Köftesi nasıl yapılır
Bu tarif O tabak Bitecek adlı web sayfasından alınmıştır

Kategori: Sıcak yemekler

Çocuklarınızın geleceğine yatırım yapmak

Seyahatten döndüm, ev işlerini hallettim, oturdum bilgisayarın başına... Peki bugün hangi konuyu ele almalı, neyi evirip çevirip düşüncelerimi yazıya aktarmalı?

Ben de borsa üzerine düşüncelerimi aktarmaya karar verdim. Diyeceksiniz ki "yahu ne alaka, yemek tarifi veren bir zat-ı muhteremin ne işi olur borsayla?" Aaa ama bende her telden var canım... :)
Grafik Saati kadınlar kulübü yemek tarifleri annelik ve bebek bakımı çocuk gelişimi

Ebeveyn olmayla başlar yatırım düşünceleri; bebeğiniz nefes almaya başladığı ilk anda kaygılarınız çıkar ortaya. Adeta kendinizi tanımakta zorlanırsınız. Bu kaygı son nefesinize kadar ensenizden soğuk terler akıtacaktır.
Grafik Saati kadınlar klubü

Çocuğunuz için doğru olan ne varsa yapmaya çalışırsınız. Ona bir şeyler öğretmek kadar geleceğini güvenceye almak da boynunuzun borcudur artık. Size bakan gözlerinde umudu görürsünüz, sevgiyle çarpan kalbiniz onun parlayan gözlerinde anlam bulur. Anne olmak, baba olmak hiçbir şeye benzemez, bu tat başka hiçbir şeyde yoktur. İşte bu duygularla, evladınız iyi yerlerde olsun, güzel yaşasın rahat etsin istersiniz ve yatırım yapma fikri gitgide belirginleşir. Böylece, "nasıl yapmalı da zamana yenilmeyecek bir yatırım yolu bulmalı" diye düşünmeye başlarsını. İşte benim yatırım serüvenim de bu şekilde başladı.

Kızım doğduktan yaklaşık 6 ay sonra bir bireysel emeklilik yatırımı yaptım. Kızımın yaşından dolayı kendi adıma açtığım bireysel emekliliğimin lehdarı olarak kızımı gösterdim. Bireysel emeklilik için yapmış olduğunuz yatırım çeşitli fonlar ile değerlendiriliyor, bu fonların %50'si hisse senedi, %50 si diğer fonlar olacak şekilde belirledim. Bunu yapmamdaki amaç, yaptığım yatırımın zaman içinde erimesini önlemekti. Araştırmalarım sonucunda geçmiş dönemden bugüne en çok kazandıran uzun soluklu yatırımlardan en iyisinin hisse senedi olduğunu anladığımda fonları bu şekilde yönlendirdim ve şimdi biliyorum ki param erimeyecek.

"Borsada paran batabilir" demeyin; bireysel emeklilik fonlarını riskli ya da risksiz şeklinde ayarlamanız mümkün .

Artık geceleri rahat uyuyorum. Biliyorum ki kızımı dilediğim şekilde okutabileceğim; mükemmel bir eğitim görmesini sağlayabileceğim ve bunu yaparken maddi açıdan hiç zorlanmayacağım. Bu konuyu daha fazla uzatmayayım; ayrıntılı araştırmak isteyenler için daha önce yazdığım yazıyı okumalarını tavsiye ederim. Ayrıntılı bilgi için .

Evet, farkındayım, çok eğlencelik çıtır çerez bir yazı olmadı bu, ama sadece eğlenmekle de olmaz ki, bazen hayatın gerçeklerini de ele almak, üzerlerinde düşünmek, kararlar vermek gerekiyor öyle değil mi?

Sevgiler
SirinGurme.grafiksaati.org

Editör: Belgin Elçioğlu | Mail: belgininvictus1968[at]gmail.com

Creative Commons Lisansı
Çocuklarınızın geleceğine yatırım yapmak by Şirin Gurme is licensed under a Creative Commons Attribution-Gayriticari-NoDerivs 3.0 Unported License.
Linkteki çalışma baz alınarak yapılmıştır http://sirin-gurme.grafiksaati.org/5.html.
Bu lisansın kapsamı dışındaki izinler http://tr.grafiksaati.com adresinde mevcut olabilir.
 
Copyright: Her hakkı saklıdır
Copyright: Her hakkı saklıdır  | grafiksaati.com[at]gmail.com  |  gizlilik politikası